FM-2 Card Army 1:33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Mateusz Skałecki
Posty: 468
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 94

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Mnie też ten drążek się nie podoba. Gdyby na renerach autor go zaokrąglił to bym zaokrąglił.
Obrazek
Ale chyba faktycznie wymienią go na dorobiony, bo strasznie oszpeca ten model.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 468
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 94

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Jeszcze takie przemyślenie. Skoro autor wykonuje tak dokładną grafikę a na wydruku widać jak to wychodzi, to może takie elementy wnętrza warto by wykonywać w innej technice wydruku, na przykład wydruk cyfrowy UV ale na specjalnym papierze coś jak fotograficzny?
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2831
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 788

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Oko często w pierwszej kolejności wychwytuje to co nie pasuje do obrazu. Taki kanciasty chwyt nie dominuje w kabinie, ale przyciąga wzrok. Tym bardziej, że to jeden z elementów, które dobrze widać.
Pewnie autor to jakoś zlekceważył. Ot drobny detal.

A z tym drukiem to masz rację. Drobne detale się rozmywają w takim "tradycyjnym" druku.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Mateusz Skałecki
Posty: 468
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 94

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Postanowiłem wykonać najtrudniejszy moim zdaniem element jakim jest tylna część kadłuba. Spartoliłem pierwsze podejście bo nie mam zbyt dużej praktyki w oklejaniu takich szkieletów typu okrętowego.
Obrazek
W ogóle szkielet jest przekombinowany na maksa. Myślałem że to będzie spacerek a tu niestety same problemy. Polecam na przyszłość oklejać to od statecznika pionowego w kierunku kabiny.
Wyszło tak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Generalnie nie jest źle ale mogło być lepiej. Mam jeszcze trzecią wycinankę i jak będzie mi się chciało to wykonam to jeszcze raz.

Autor chyba popełnił niewielki błąd dając linię podziału poszycia we wskazanym strzałką miejscu.
Obrazek
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2132
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 147

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Podobna historia (konstrucja wygląda bardzo podobnie) czeka mnie chyba z Dreamlinerem. Co oznacza konkretnie „Polecam na przyszłość oklejać to od statecznika pionowego w kierunku kabiny” – na zdjęciu widać (widzę), że zacząłeś od segmentu 41 a nie od ostatniego, czyli od statecznika pionowego?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Mateusz Skałecki
Posty: 468
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 94

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Tak zalecał autor w instrukcji ale potem to sobie przemyślałem i uznałem że najlepiej następnym razem oklejać to od tyłu, bo z przodu i tak nie ma wręgi tylko taki zapas 3mm aby dokleić do przodu kadłuba więc wyszło by wynikowo.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Marcin Dworzecki
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 01 2020, 20:46
x 1

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin Dworzecki »

Czołem! Oglądam relację i jestem pod wrażeniem. Świetna robota Mateusz, kabina wymiata. Co do uchwytu drążka, popełniłbym zbrodnię na ludzkości gdybym go dodatkowo skomplikował. I tak odstaję wystarczająco dużo pogróżek :lol: . Nic nie stoi na przeszkodzie, jeżeli ktoś czuje się na siłach, żeby uchwyt uplastycznić.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2831
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 788

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Marcin Dworzecki pisze: śr maja 25 2022, 20:18 I tak odstaję wystarczająco dużo pogróżek
:haha:

Twoja seria, to po prostu skomplikowane modele, więc taki detal jak chwyt drążka nie robiłby raczej różnicy dla grożących ;-)
I tak będą grozić :haha:
Mateusz Skałecki pisze: ndz maja 22 2022, 22:56 Generalnie nie jest źle ale mogło być lepiej.
Tak, tak.
Jest git. Szkielet faktycznie bogaty, ale też kształt ogona skomplikowany.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
zbin
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 24 2011, 19:55
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbin »

Bardzo ładna robota. Widzę że korzystasz z wręg laserowych. Czy przymierzałeś poszycie do sklejonego segmentu kabinowego?
Wręgi z answera są marnie wycięte (są za małe), mi dały w kość i większość ich poszła do kosza. Dalej sklejam i wycinam wręgi sam. :)
Mateusz Skałecki
Posty: 468
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 94

Re: FM-2 Card Army 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Zbin, ja jako pasków łączących używam nie papieru tylko polistyrenu grubości około 0,15mm. Więc mi te wręgi pasują. Nie przymierzałem jeszcze poszycia do segmentu kabiny ale zawrócę na to uwagę.
Natomiast kiedy dokupiłem sobie trzecią wycinankę z kompletem wręg to dostałem wyraźnie skopaną serię laserowych wręg. Chodzi mi o szerokość palenia szczelin o grubości 1mm. Ja w tej feralnej serii dostałem szczeliny prawie 1,5mm czego nie było w tych wręgach kupionych za pierwszym razem.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
ODPOWIEDZ